Skocz do zawartości

Nowy samochod

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_karaluch_*

Gość_karaluch_*
  • Guests

Napisano 01 kwiecień 2014 - 23:01

Deusx, przy takiej cenie te samochody maja po 200tyś nabite :(

Wiesz, auto może kosztować mniej, w cale nie musi 20tyś ;)

• 0

#22 MrWhite

MrWhite

Stary mędrzec

• Użytkownik
  • 756 postów
    • Online: 72d 1h 27m 54s
  • Nazwa z gry:MrWhite
  • Uniwersum:Last4ever
  • Gadu-Gadu:3259050
  • LokalizacjaPiotrków Tryb

Napisano 02 kwiecień 2014 - 06:57

Ja bym kupił Toyote Yaris jak wyżej ale to ze względu na ogólną opinie znajomych, z doświadczenia własnego i20 nowego lub i30 z rynku wtórnego. Ale w używki już nie wieżę po 2 latach wychodzi ze kupili byśmy nowe auto niższej lub tej samej klasy sumując cenę zakupu używki i koszta naprawy
  • 0

Dołączona grafika

#23 c2h5oh

c2h5oh

Giermek niebios

• Użytkownik
  • 73 postów
    • Online: 10d 22h 26m 31s
  • Nazwa z gry:jimny_pl
  • Uniwersum:7
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2014 - 22:24

Witam
Moim skromnym zdaniem samochody skończyły się w zeszłym tysiącleciu, a obecnie produkowane są bezduszne pojazdy elektroniczne, których to zadaniem jest się psuć i narażać właściciela na koszty i częste wizyty w serwisie.

Matematyki nie da się oszukać ;)
  • 0

#24 deusx

deusx

Admin / programista

• Administrator
  • 9307 postów
    • Online: 129d 18h 30m 23s
  • Nazwa z gry:deusx
  • Uniwersum:2-9

Napisano 02 kwiecień 2014 - 22:47

To zależy czy ktoś kupuje samochód czy zabawkę. Nadal jest masa niepsujących się aut, tylko vw się częściej psuje, a to przecież "solidny niemiec", synonim trwałości. Słynne 2.0 tdi czy dalej nieutrwalona skrzynia dsg i milion innych problemów związanych z tą marką. Chyba tylko bogacz się porywa na v porywa. Polacy kupują 10, 15 letnie trupy po 500.000 przebiegu, powypadkowe, to potem takie opinie się rodzą (na zegarach przebieg 100.000). Owszem, częściej się psują niż kiedyś, jednak jeżeli kupisz sobie Dacie w podstawowej wersji (tzw. pustak) to też Ci będzie jeździć bezawaryjnie jak Golf 2. Jeżeli kupisz średniej klasy samochód z podstawową wersją (ew. szyby, lusterka, klima, i dodatki bezpieczeństwa typu eps itd) to również ten samochód psuć się nie będzie.

Samochód trzeba wiedzieć, jaki kupić. Bo jeżeli ktoś do miasta kupuje ropniaka lub limuzynę to nie ma przebacz, za błędy się płaci.

Ponadto trzeba mieć trochę w głowie, bo jak widzę faceta, który żarówkę zmienia u mechanika to wybaczcie panowie, ale śmieje się z was. Wiem, że są auta, w których ta wymiana nie jest taka prosta, nie każdy też ma warunki do majsterkowania (np. ściągnięcie zderzaka) - to już brak zaangażowania przy zakupie samochodu. Ja bym taki samochód po pierwszej wstydliwej wizycie u specjalisty sprzedał.

Z mojego doświadczenia wynika, że koszta rodzą się w silnikach diesla i koniec końców wynika, że oszczędności ze spalania mają się nijak do napraw.

Moja opinia na temat taniej jazdy jest jedna i sprawdzona - droga instalacją LPG montowana w renomowanym serwisie. Przed zakupem samochodu upewnić się w serwisie (nie na forach) czy do danego silnika nie ma przeciwwskazań. Takie rozwiązanie ma tylko jeden minus, zajmuje troszkę miejsca w bagażniku.

• 0

Dołączona grafika

#25 Mariusz81

Mariusz81

Newbie

• Użytkownik
  • 3 postów
    • Online: 22m 2s

Napisano 09 maj 2016 - 10:47

Moim skromnym zdaniem samochody skończyły się w zeszłym tysiącleciu, a obecnie produkowane są bezduszne pojazdy elektroniczne, których to zadaniem jest się psuć i narażać właściciela na koszty i częste wizyty w serwisie.

W pełni się zgadzam. Sam mam za sobą taką ilość napraw własnego auta, że powoli zaczynam mieć po prostu dosyć. Najchętniej kupiłbym coś nowego i - przynajmniej w miarę - bezawaryjnego, ale oczywiście średnio mi na to budżet pozwala. Obecnie jedynym sukcesem jaki osiągnąłem na tym polu było znalezienie sposobu, jak te ciągłe naprawy odliczyć sobie od podatku. Swoją drogą podzielę się namiarem na to biuro rachunkowe, bo faktycznie warto: http://www.audit-division.pl/

• 0

#26 Seerky

Seerky

Strażnik pokoju

• Użytkownik
  • 142 postów
    • Online: 11d 11h 5m 30s
  • Nazwa z gry:Seerky
  • Uniwersum:u9
  • Tlen:potrzebny do życia

Napisano 09 maj 2016 - 19:57

Wszystkich nie chce mi się czytac wypowiedzi ale.powiem coś z własnego doświadczenia przez dwa lata jeździłem Mazda 6 z 2002 roku 2.0benzyna 141 koni i powiem tak, za***ista sprawa lecz jak to japoniec ma dwa minusy jeden to ten przy akumulatorze a drugi to blacha, niestety niewychodzily w ocynku i tu problem, osobiście na te chwile mam Citroena Grand Picasso duży 7 osób spoko tylko problem powstaje gdy kompresor od tylnego zawieszenia szwankuje albo poduchy, drugie auto które mam to mazda 3 z 2003 1.6 benzyna. Zwinna wygodna ale pali więcej niż wczesniejsza dwulitrowa

Decyzja dla Ciebie
  • 0

#27 paciorkowiec

paciorkowiec

Stary mędrzec

• Użytkownik
  • 746 postów
    • Online: 36d 16h 19m 15s

Napisano 09 maj 2016 - 22:41

Mazda 3 2006 rok 1,6 benzyna 16v ...to auto to magia ,potrafi na w trasie jak się pilnuje spalić 5,9 benzyny na odcinku 330 km .... żona zjechała do 5,7 ... ale ja ekonom to zainstalowałem gaz ... 100 km za 12 zł , to przy droższym gazie ... Jestem jak na razie bardzo zadowolony , jeżdżę juz rok , gaz w połowie się zwrócił ... tylko mi 6 biegu brakuje ....

• 0

#28 Viher

Viher

Anielski gwardzista

• Użytkownik
  • 224 postów
    • Online: 25d 23h 33m 9s

Napisano 10 maj 2016 - 11:12

A ja wrócę do pytania postawionego przez autora i podam jako dobry przykład auto którym sam jeżdżę :) Dostałem od rodziców podczas studiów i służy mi do dzisiaj. Dostałem go ~4-5 lat temu.

Hyundai Getz, 1.5crdi, 65kW, 2006 rok. Przebieg w dniu zakupu równiutkie 100000km, dzisiaj ma ~156000km.

Sprowadzony z Niemiec lekko puknięty - do wymiany był zderzak, reflektor po jednej stronie plus drążek, sworzeń wahacza i osłona przegubu. Całość, sprowadzenie, naprawa + inne opłaty wyszły koło 16k zł.

Do dzisiaj auto jeździ kompletnie bezproblemowo, w tym roku na początku wymieniłem sprzęgło i rozrząd bo już zaczął świergotwać, ale przez ostatnie 5 lat jedynymi naprawami były klocki/tarcze oraz oleje/filtry. czyli to co w każym samochodzie i tak trzeba wymieniać.

Spalanie - różne. Jeżdżąc po Szczecinie dystane do max 1km (bo uczelnie miałem blisko) zimą żarł nawet 8 litrów ... Latem, na trasie, pali 4,5l. Jak teraz dojeżdżam na uczelnię w Holandii i mam koło 5km, czyli cykl mieszany, pali mi około 5,5l / 100km, więc tragedii nie ma.

Szczerze polecam autko, chociaż z tego co wiem rynek jest w nie dość ubogi bo dość szybko schodzą :)

• 0

#29 kubisz3

kubisz3

Newbie

• Użytkownik
  • 5 postów
    • Online: 3m 41s

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:08

Super, dzięki za wszelkie porady :)

• 0

#30 laik66

laik66

Newbie

• Użytkownik
  • 5 postów
    • Online: 23m 15s

Napisano 18 lipiec 2016 - 07:02

Nowy samochód to fajna sprawa. Ale niestety mnie na taki mnie nie stać. 

• 0

Niestety, człowiek najbardziej nienawidzi kogoś, na kim mu kiedyś zależało.

#31 harry7

harry7

Newbie

• Użytkownik
  • 4 postów
    • Online: 16m 8s

Napisano 14 listopad 2017 - 18:08

To prawda...

• 0

#32 kamil7

kamil7

Newbie

• Użytkownik
  • 2 postów
    • Online: 8m 41s

Napisano 23 listopad 2017 - 09:41

Niestety ale nie stac wiekszosci ludzi na samochod uzywany. Co mam tutaj na mysli .. otoz trafic na samochod w dobrym stanie jest bardzo ciezko. Bez porady jakiegos specjalisty lub bylego handlarza na pierwszy rzut oka moze byc wszystko ok. Wszystkie mankamenty niestety dopiero wychodza po czasie, a wiedze na ten temat ma zazwyczaj tylko i wylacznie sprzedajacy. Ja juz dalem sobie spokoj z ogladaniem uzywanych samochodow na serwisach ogloszeniowych. Aktualnie zbieram na cos nowego .. moze w ciagu najblizszych 2-3 lat uda mi sie dokonac zakupu. Szczerze to bardzo spodobala mi sie nowa Dacia ze swoja oferta - https://www.dacia.pl/ Wyglada bardzo nowoczesniej tylko zastanawia mnie jedna kwestia. Drogie sa ich auto w ekploatacji dlugoterminowej? Z tego co slyszalem to czesci nie sa drogie, natomiast moze ktos poruszy temat jak wyglada spalanie na miescie? Dzieki.

• 0

#33 szalejownik

szalejownik

Paladyn

• Użytkownik
  • 43 postów
    • Online: 1d 52m 44s
  • Nazwa z gry:Skipper

Napisano 24 listopad 2017 - 11:55

Najlepsze auto to auto służbowe. Jak masz firmę albo inną działalność to weź nowe w lizing albo najem długoterminowy. Wrzucasz sobie w koszt firmy i dziękuje pozdrawiam a za 2-3 lata nowe albo sobie wykupisz. 

• 0

#34 Revenge ツ

Revenge ツ

Wysłannik Boga

• Użytkownik
  • 1740 postów
    • Online: 180d 10h 24m 4s
  • Gadu-Gadu:483340
  • Tlen:Oddycham
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 24 listopad 2017 - 15:18

Najlepsze auto to auto służbowe. Jak masz firmę albo inną działalność to weź nowe w lizing albo najem długoterminowy. Wrzucasz sobie w koszt firmy i dziękuje pozdrawiam a za 2-3 lata nowe albo sobie wykupisz.

Jesli zarabiasz minimum 5tys+ miesiecznie :) bo obecnie leasing chodzi przykladowo za BMW serii 5 za jakies 1500 z duzym plusem do tego ubezpieczenie na rok 3000. Dodaj sobie dodatkowe koszty i uuz po zawodach i hajsie ;)

BTW. Jesli ktos szuka nowej fury marki BMW w warszawie to zapraszam na priv a mozemy załatwić coś taniej ;)
  • 0

#35 szalejownik

szalejownik

Paladyn

• Użytkownik
  • 43 postów
    • Online: 1d 52m 44s
  • Nazwa z gry:Skipper

Napisano 28 listopad 2017 - 12:30

Jesli zarabiasz minimum 5tys+ miesiecznie :) bo obecnie leasing chodzi przykladowo za BMW serii 5 za jakies 1500 z duzym plusem do tego ubezpieczenie na rok 3000. Dodaj sobie dodatkowe koszty i uuz po zawodach i hajsie ;)

BTW. Jesli ktos szuka nowej fury marki BMW w warszawie to zapraszam na priv a mozemy załatwić coś taniej ;)

No tak ale BMW serii 5 to nie oszukujmy się w naszym kraju auto mocno premium za które też trzeba więcej płacić. 

Zawsze można wybrać coś tańszego np. Mondeo, Focusa, Octawie itp itd. Zależy do czego co i jak. ;)

EDIT:
Oczywiście cena mocno zależy od wyposażenia danego auta... 

Użytkownik szalejownik edytował ten post 28 listopad 2017 - 12:31

• 0

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych