Skocz do zawartości

Zdjęcie

ulepszenia ogam

ogam sekwencje filmowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 MrWhite

MrWhite

Stary mędrzec

• Użytkownik
  • 757 postów
    • Online: 72d 2h 21m 57s
  • Nazwa z gry:MrWhite
  • Uniwersum:Last4ever
  • Gadu-Gadu:3259050
  • LokalizacjaPiotrków Tryb

Napisano 26 lipiec 2014 - 12:31

Mord temat spalania juz byl i nie przebijemy sie z nim chyba ze przekonasz Neriela i Deusa. Ale to juz na pm co bym sie znow nie denerwowal jak to gracze ktorzy nie posiadaja i nie posiadali flot piszą o zaletach i zyskach z latania. Dla mnie lot na 40-10% kosztować powienien grosze a nie jak teraz z 10bil przez kilka ukladów ;/ szoda gadać.

Temat bezpiecznego lotu też odpada bo to bez sensu, moze jeszcze ochrone flot za astaty wprowadzimy (za 1000 astat Twoja flota staje sie nietykalna na tydzień ;P)

z propozycji powyżej trafia do mnie najbardziej grzebanie w ustawieniach stoczni, obecnie wiekszosc trzyma iles tam tej mety w banku aby zrobić ewentualną podstawkę pod atak i spakować agresora co polasil sie na ochlapy w postaci szperaczy czy innego shitu pozostawionego na planecie. Wprowadzenie budowania obrony np w 30 minut - nie ważne jakiej ilości spowoduje że jedyną podstawką staną sie statki, a te pozniej albo trzeba zdemontować za minimum 50% wartosci albo latamy i bawimy sie dalej

• 0

Dołączona grafika

#22 spieriz

spieriz

Emerytowany SGO

• Użytkownik
  • 2537 postów
    • Online: 244d 11h 14m 30s
  • Nazwa z gry:spieriz
  • Uniwersum:Uniwersum 8
  • Gadu-Gadu:2388678
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle

Napisano 26 lipiec 2014 - 14:11

blokując stocznię, czy opóźniając, uniemożliwimy ewentualna obrone wlasnie poprzez podstawke, co moze wpłynąć negatywnie na graczy, którzy będą wiedzieli, że jeśli ich flota jest na falandze bądź wyliczona, to są skazani na porażkę, bo za X surowców by zrobili podstawke z obrony, a z floty już nie wystarczy. I zgadzam się z postem lub dwoma wcześniej, że to właśnie krótkie czasy lotów dają tej grze pewne emocje - dzięki którym właśnie w to gram. w ogame na x1 emocji nie było prawie żadnych, bo każdy lot trwał godzinę czy dwie (w najblizsze kilka układów). Pomysł o zmniejszaniu % na kometę w ekspedycjach też wydaje mi się fajny. Spalanie można by zmniejszyć, ale jedynie na niskich prędkościach <30%, loty atakujące na 100% prędkości muszą być drogie, bo jest to również pewnego rodzaju ograniczeniem, bo trzeba się dobrze zastanowić nad opłacalnością tego ataku, czy się powiedzie czy nie, czy mi się zwróci czy stracę itd, bo jak trzeba wydać dzienne lub kilkudniowe wydobycie na niepewny lot, to decyzja juz nie jest taka latwa :) i Neriel, ciekawi mnie, dlaczego wszyscy inni mają warunki aby postawić chociaż jedną flotę, a jedynie Ty na całe ogam masz z tym problem ...

• 0

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#23 Alwego

Alwego

Mówca planetarny

• Użytkownik
  • 991 postów
    • Online: 183d 2h 56m 35s
  • Nazwa z gry:Alwego
  • Uniwersum:5
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 26 lipiec 2014 - 14:43

Przepraszam bardzo, ale nie Neriel jedyny ze względu na prędkość nie stawia floty, nie wiem po co te osobiste wycieczki do Neriela...

Brak możliwości podstawki w moim mniemaniu wpłynie właśnie pozytywnie na graczy. Przynajmniej dla mnie podstawka z 1 bln WRek to wystarczający powód by się we flotę nie bawić. A jak ktoś będzie widział, że został złapany na fali to zawsze może kogoś poprosić o pomoc.

Mniejszy % na kometę w ekspedycjach nie wiem czemu miałby służyć. Ilość szperaczy i tak będzie oscylowała w granicach 1 bln do 1,5 bln, czarne dziury skutecznie zniwelują ewentualne zyski. Zresztą, jak komuś nie chce się polować (bo flociarzom nie chce się polować, umieją latać tylko na nieodebrane FSy) na 1 bln szperek to i na 2 bln nie będzie polować.

Zmiany we wzorze na spalanie wręcz obowiązkowe bo różnica między 100% a 10% to jakaś kpina...

Osobiście dorzuciłbym jeszcze mniejszą prędkość FSa, aby ludzie na własne PZ z FSami mogli latać. Mniejsze koszta, a i łatwiej floty było by upolować, bo na pewno kilu takich się znajdzie co spore floty na własne PZ wyślą zamiast na stacjonuj. Ktoś wysyła FSy na 100% prędkości?

• 0

#24 spieriz

spieriz

Emerytowany SGO

• Użytkownik
  • 2537 postów
    • Online: 244d 11h 14m 30s
  • Nazwa z gry:spieriz
  • Uniwersum:Uniwersum 8
  • Gadu-Gadu:2388678
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle

Napisano 26 lipiec 2014 - 17:38

kiedyś już była dyskusja na temat podstawek z wr, i padały argumenty typu 'wtedy bedzie jeszcze gorzej, bo będą mogli wlatywać na pewniaka'. i w sumie coś w tym jest ;)

dodam jeszcze, ze wczoraj na u8 straciłem flotę bo zapomniałem fs wysłać (rw na 400kk%, więc 13x próg ST, sporo statków), i jakoś do nikogo o to pretensji nie mam, i za kilka dni znowu ją postawię ;) taka gra.

Użytkownik spieriz edytował ten post 26 lipiec 2014 - 17:40

• 0

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#25 Power.

Power.

Strażnik pokoju

• Użytkownik
  • 103 postów
    • Online: 20d 1h 50m 3s
  • Nazwa z gry:Power
  • Uniwersum:7,9
  • LokalizacjaPierwsza Stolica Polski

Napisano 27 lipiec 2014 - 18:34

Jak już się pojawił temat spalania, to ja z chęcią bym też potrzymał flo ale skoro mało latam to robienie fsów nawet na niskich prędkościach po jakimś czasie zaczyna być już drogie. Tak jak piszecie za mała różnica pomiędzy 100% a 10%.

Chyba żeby zrobić coś takiego że gdy w skład flo wchodzi fleet slov  to na prędkościach 10-30% spalanie będzie niższe niż to teraz jest.

• 0

#26 darbryza

darbryza

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 27 postów
    • Online: 19h 30m 8s
  • Nazwa z gry:darbryza
  • Uniwersum:8

Napisano 14 sierpień 2014 - 22:00

Witam,

A ja z własnego doświadczenia powiem że flot nie ma bo:

- mała jest świadomość zagrożeń, a potem jak ktoś straci flotę to boi się ją stawiać

- nie ma na co latać - brak nawet małych celi. Mogli by przecież na nas latać piraci- samoistnie, przypadkowe cele. Można by sie przed nimi bronić jedynie flotą, a nie obroną.

- jest bank. Po co budować mt. dt itd jak można wpłacić do banku?

• 0

#27 TouseN

TouseN

Giermek niebios

• Użytkownik
  • 71 postów
    • Online: 2d 4h 27m 26s
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 14 sierpień 2014 - 22:02

Piraci fajny pomysl.
Ja bym dodal od siebie , mlodszym gracza przy rejestracji bonus w postaci - 200astatów. ( w razie promocji , zmniejszyc do 100 )

• 0

#28 polakumie

polakumie

Paladyn

• Użytkownik
  • 47 postów
    • Online: 2d 1h 56m 48s
  • Nazwa z gry:Polakumie

Napisano 14 sierpień 2014 - 22:33

ahahahah , 3 sekundy i desux bankrutuje , prosisz kogos o zakladanie kont loguje sie kupuje surke Ty go farmic. 15 osob x 2 pakiety kazdy w przypadku obecnej promocji na u8 = 14 bln dexu pakiet . Czyli 30 pakietow x 14 bln dexu = 420 bln dexu za nic... 

• 0

#29 TouseN

TouseN

Giermek niebios

• Użytkownik
  • 71 postów
    • Online: 2d 4h 27m 26s
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 14 sierpień 2014 - 22:36

mozna np rozdac astaty dla gracza powyzej miesiaca aktywnego grania.
Zamiast 3x 3bln surowca.

Użytkownik TouseN edytował ten post 14 sierpień 2014 - 22:38

• 0

#30 darbryza

darbryza

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 27 postów
    • Online: 19h 30m 8s
  • Nazwa z gry:darbryza

Napisano 15 sierpień 2014 - 16:54

Lepszy skrypt ktory będzie wstawiał flotki na planetę bez mozliwości demontażu przez tydzień. Bo na u8 już nie ma celi. Ani na surowce, ani na floty.

Dziękuje za taką gre. Kiedyś było lepiej.

• 0

#31 Inik

Inik

Paź

• Użytkownik
  • 38 postów
    • Online: 4d 16h 5m 29s
  • Nazwa z gry:inik
  • Uniwersum:10

Napisano 31 lipiec 2019 - 16:15

Co z wersją mobilną strony? Obecnie strona z grą nie dopasowuje się do wielkości ekranu. Tragedii nie ma, ale utrudnia to grę, zwłaszcza farmienie..

Maje forum dyskusyjne odwiedza 40% użytkowników z telefonów, nie wiem jak z Ogam,, ale pewnie też sporo.

Może warto właśnie  pójść w tą stronę, by ograniczyć ilość niepotrzebnych ruchów palcami na smartphonach, by to było przejrzyste.

Przepraszam, jeśli już jest taki temat.

• 0

#32 Fin

Fin

Paladyn

• Użytkownik
  • 47 postów
    • Online: 1d 21m 3s
  • Nazwa z gry:Fin
  • Uniwersum:U7, u10

Napisano 13 sierpień 2019 - 16:27

System
Misja atakuj oraz niszcz nieczynne do godziny 14.08.2019 20:00:00, przepraszamy za problemy.

Zamiast przeprosin dla aktywnych powinna być adekwatna ilość deu lub chić 2 dodatkowe sloty na expedycje na czas tej "awarii".
  • 0

#33 Inik

Inik

Paź

• Użytkownik
  • 38 postów
    • Online: 4d 16h 5m 29s
  • Nazwa z gry:inik
  • Uniwersum:10

Napisano 13 sierpień 2019 - 16:48

Dobry pomysł,, zamiast atakuj to ekspedycje na czas blokady,,,,,

a dla ekologów,,, to bez różnicy czy są ataki, czy ich nie ma. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogam, sekwencje filmowe

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych