Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odwołuje sie od bana KETSA UNI-8

SKAN 1S PRZED ATAKIEM

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ASTEK

ASTEK

BERBELUSZKA

• Użytkownik
  • 1029 postów
    • Online: 57d 8h 7m 50s
  • Nazwa z gry:ASTEK
  • Uniwersum:6

Napisano 04 lipiec 2015 - 15:13

Zgodnie ze wzorem :ok:

Nasz nick:  KETSA
Treść blokady:
Skan planety około 1 sek przed atakiem
Nick SGO, który nałożył bana:Paulina
Szczegółowy opis sytuacji, charakteru bana:

A wiec tak ban nałozony dzisiaj o 12: 51: 58 roku Panskiego 2015 przez j.w. Sgo Pauline.

Około wczorajszego pózniejszego popołudnia skanowałem układy galaktyczne i natrafiłem na szperacze tego Pana ,http://forum.ogam.ne...y138608,szukamy sie poniekad nawzajem bo nasze sojusze sa dominujace na uni i sie z lekka scieramy,i chyba staczamy bo juz sam niewiem co myslec otym wszystkim. 

Poszły skany,przeglad raportow,szperki sobie stacjonowały juz ładnie na moonie,wiec co tu duzo myslec telepor floty i lece.Doleciałem ,pozbierałem i pokolorowałem i jak wyzej stejk jest na forum i tu wazna informacja starcie flot odbyło sie wczoraj pozniejszym popołudniem a ban nałozony dzis j.w.o prawie 13 wiec prawie po upływie 24 h około ^_^

Zasiadłem dzisiaj na kompa około godziny 8 rano i odpalajac forum wsrod osob widocznych na nim była Paulina ktora nałozyła banai ktora pozniej na moje zapytanie na sb z jakiej akcji ta 1s odpowiedziała ze to własnie na graczu j.w.

Kolejne moje zapytanie do niej było takie to czemu nie dostałem go wczoraj tylko dzisiaj :odp. jej była tak :bo niemiał kto przesledzic i zatwierdzic zaistniałej sytuacji.To akurat mnie niedziwi zycie ^_^

Ale moje kolejne zapytanie brzmi nastepujaco,to skoro była widoczna na forum od około 8 to czemu niezrobiła tego od razu rano tylko czas j.w.

I drugie moje pytanie do owego odwołania czemu niemozna skanowac około 1s przed atakiem???

Wiem ze jest to w regulaminie ale czasem ten czas 1s spowodowany jest lagami gry i niemamy na to wpływu.

To poniekad tez powinno byc w regulaminie ze niemozna atakowac 1s po flocie obroncy, przykładow znalazło by sie jeszcze kilka.

Prosze o rozpatrzenie mojej sprawy 

Ten drwiący dopisek do tytułu jest niepotrzebny.

IWNF

• 2

[color=#00ff00;]ASTEK[/color]

[color=#00ff00;]UNIWERSUM 7[/color]

[color=#00ff00;]Suma % z RW 500.877.570.212[/color]

[color=#00ff00;]UNI 8[/color]

[color=#00ff00;]Suma % z RW 91.712.217.143[/color]

[color=#00ff00;]     UNI 5[/color]

[color=#00ff00;]Suma % z RW 90.040.760.990[/color]

[color=#00ff00;] :D [/color]

[color=#00ff00;]     [/color]

#2 Sarius

Sarius

Nawiedzony Lucyfer

• Użytkownik
  • 355 postów
    • Online: 21d 17h 29m 5s
  • Nazwa z gry:Sarius
  • Uniwersum:3, 5, 7, 8, 9
  • Gadu-Gadu:5192392

Napisano 04 lipiec 2015 - 16:46

Ban jest słuszny. To kiedy zostanie nałożony nie ma znaczenia. Skan i atak weszły w jednej sekundzie więc ban się należy.
  • 0

#3 ASTEK

ASTEK

BERBELUSZKA

• Użytkownik
  • 1029 postów

Napisano 04 lipiec 2015 - 16:52

Sarius nietwierdze ze niesłuszny ale co moge poradzic na to ze skanujac danego mona 11s przed dolotem sondy docieraja w tej samym czasie co flota atakujaca?

I takie pytanie co mozna zrobic skanujac jak TY teraz twierdzisz ze wtym samy czasie co flota weszedł skan i co sie wtedy dzieje i co Ja moge wtedy zrobic na niekorzysc gry lub gracza?

• 2

#4 Skuzi

Skuzi

Nawiedzony Lucyfer

• Użytkownik
  • 455 postów
    • Online: 77d 5h 27m 17s
  • Gadu-Gadu:6352891
  • LokalizacjaKępice

Napisano 04 lipiec 2015 - 20:21

Beznadziejna sytuacja z bezsensownym punktem regulaminu.

http://forum.ogam.ne...graniczeń-bash/

Kiedyś już zwracałem na to uwagę, ale zostało niestety olane. Astek może na twoim przykładzie coś się zmieni. Ciężko tutaj o daleko idące wizje ze strony obsługi serwisu.

• 1

#5 ASTEK

ASTEK

BERBELUSZKA

• Użytkownik
  • 1029 postów

Napisano 04 lipiec 2015 - 20:33

Z nadzieja bedziemy szukac wyjscia z bezsensownej sytuacji :hura:

• 1

#6 darostm

darostm

Newbie

• Użytkownik
  • 4 postów
    • Online: 2h 39m 58s
  • Nazwa z gry:darostm
  • Uniwersum:9

Napisano 20 lipiec 2015 - 07:31

Czytając temat wywnioskowałem, że nie można szpiegować sekundę przed atakiem (nie czytałem jak to wygląda dokładnie w regulaminie) Ale czytając ten temat uważam, że ten ban jest bez sensu i ogólnie ten punkt w regulaminie. Przecież sonda wysłana 1 s przed atakiem:

- nie  zmieni przebiegu bitwy

- i tak w razie jej wysłania w czasie 1 sek nie zdążysz przeczytać raportu

- w 1 sek nie zdążysz przeczytać raportu i (jeśli zauważyło by się beznadziejną sytuację) to i tak nie zdąży się wycofać floty.

Ja bym poprosił o dokładny czas przeskanowania czy było to 1 sek przed atakiem czy może 1,01 sek przed atakiem a może 1.99sek przed atakiem, w takim wypadku by ban był niesłuszny. I na jak długo jest w takim wypadku banowane konto?

///używaj koloru automatycznego, Twoje posty są nieczytelne !

hhsnake0

• 0

#7 BeRnI

BeRnI

Nawiedzony Lucyfer

• Użytkownik
  • 415 postów
    • Online: 88d 22h 12m 41s
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 lipiec 2015 - 10:28

Znam regulamin i wiem, że dział odowałenia od bana służy tylko i wyłącznie do komunikacji poszkodowanego z operatorem lub administratortem ale napiszę jako osoba postronna.

§5 Bash
6. Skanowanie planety/księżyca użytkownika (sondą szpiegowską) na czas mniejszy albo równy jednej sekundzie przed dolotem floty z misją agresywną jest również traktowane jako bash.

Skanowanie 1 sekundę przed atakiem nie ma żadnego wypływu na bezpośredni przebieg bitwy, nie mamy fizycznej możliwości w ciągu właśnie tej 1 sekundy przeczytać raportu szpiegowskiego jednocześnie zawracając lub opóźniając flotę. Akcja taka podobno może jednak wpłynąć na przebieg bitwy w sposób pośredni, tj. uniknięcie bitwy wynikające z obciążenia serwera. Osobiście nigdy na tym serwerze nie spotkałem się z taką sytuacją a muszę przyznać, kiedyś chyba 2 razy skanowałem 1 sekundę przed bitwą.

Do czego zmierzam. Punkt w regulaminie jest słuszny ale napisany bez sensu. Skoro karane jest skanowanie 1 sekundę przed bitwą to dlaczego nie jest karane np. podstawianie floty lub obrony, niszczenie księżyca, zawracanie floty i wszelkie inne akcje związane ze strategią bitewną wykonywane 1 sekundę przed bitwą? Akcja takie również mogą wpłynąć pośrednio na przebieg bitwy.

Darostm przeczytaj regulamin, w nim dowiesz się, że zwykły urzeczownikowi forum nie może posługiwać się kolorową czcionką. Używaj automatycznego koloru czcionki.

• 0

Dołączona grafika

[color=rgb(128,128,128);]"Nierozsądnie jest kierować się zawsze tylko rozsądkiem"[/color]

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SKAN, 1S, PRZED ATAKIEM

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych