Skocz do zawartości


Skuzi

Rejestracja: 10 lip 2010
Poza forum Ostatnio: dziś, 18:54
*****

#138623 Odwołuje sie od bana KETSA UNI-8

Napisane przez Skuzi w 04 lipiec 2015 - 20:21

Beznadziejna sytuacja z bezsensownym punktem regulaminu.

 

http://forum.ogam.ne...graniczeń-bash/

 

Kiedyś już zwracałem na to uwagę, ale zostało niestety olane. Astek może na twoim przykładzie coś się zmieni. Ciężko tutaj o daleko idące wizje ze strony obsługi serwisu.


 • 1


#138155 Sojusz RwS ogłasza nabór

Napisane przez Skuzi w 14 czerwiec 2015 - 13:46

Przeżył tylko kapitan no to ludzkość skazana na zagładę. Chyba, że kapitan stanie się obojniakiem. W sumie...z takim kapitanem to możliwe.  :troll:


 • 3


#132846 Edycja własnych celów we flocie.

Napisane przez Skuzi w 08 grudzień 2014 - 19:37

A ja bym rozszerzył propozycję i przy raporcie szpiegowskim powinna być ikonka z opcją 'dodaj jako cel'.


 • 1


#132164 brak dostępu do forum

Napisane przez Skuzi w 10 listopad 2014 - 16:24

Dziwnie sprawa wygląda. Po obserwacji forum i zachowaniu admina w moim mniemaniu gra ma iść w bliższym czasie na sprzedaż. Bez kontrowersyjnych osób będzie więcej warta.

 

Takie postrzeganie ze względu na zachowanie administratora na pewno nie jest z korzyścią dla ogam(chyba, że naprawdę zamierza grę sprzedać).

 

Przypuszczam, że w temacie rozpęta się ostra burza pod warunkiem, że nie zostanie zamknięty. Aby tego uniknąć przydałaby się jak najszybciej odpowiedź administratora ze szczegółowym opisem charakteru bana. Jakie dowody przedstawił Karaluch i dlaczego zostały odrzucone. Czy padła propozycja udostępnienia ekranu na skypie w celu bezpiecznej weryfikacji.

 

Administrator nie powinien się dziwić, że Karaluch bał się powierzyć hasło do swojego konta. Często się zdarza, że nasz administrator się deklaruje w pewnej sprawie a potem ta sprawa zostaje zapomniana na długo. Krótko mówiąc nie wyrobił sobie wiarygodności.

 

Może 'osoby oszukane przez serwis prosze o kontakt na pw' przelało szalę goryczy ?

 

Prawdopodobnie zostało to podciągnięte pod działanie na niekorzyść ogam.net.pl, jednak jeśli ktoś naprawdę został oszukany to właśnie serwis zadziałał na swoją szkodę. Karaluch nie napisał w tym nic, że został on bądź ktoś oszukany.

 

Cała sprawa została załatwiona nieprofesjonalnie, gracz się postarał aby wytropić mało moralne(w jego mniemaniu) zachowanie osoby pełniącej funkcję na forum i został zastraszony(dziwnie to brzmi w przypadku straszenia na forum).

 

 

Jeżeli już ktoś miał coś na komunikatorze gg.pl (archiwum) to i 95% przypadkach dostałem hasło aby się zalogować i sprawdzić, ponieważ archiwum na stronie gg.pl jest jedynym dowodem w sprawie.

 

Temat zamykam, a jeżeli karaluch się nie uspokoi to będę zmuszony dać poważne ostrzeżenia za dalsze próby oczernienia IWNF.

 

Po tym poście administratora, Karaluch zaprzestał tworzenia tematów i pisaniu postów o zaistniałem sytuacji, jednak mimo to blokada została nałożona.

 

Mam nadzieję, że tym postem wywołam zamierzony efekt i administrator jednak przedstawi wersję bez zatajeń, która dobrze o nim świadczy. Przez te niedomówienia rodzi się wiele pytań a każdy może dointerpretować inaczej.


 • 1


#127210 Points of interest

Napisane przez Skuzi w 19 lipiec 2014 - 22:22


Czekam na wasze propozycję.

 

Fakt, że po dosyć długim czasie dostałeś konkretną propozycję, jest w niej cała masa grzebania, jednak propozycja jest już tydzień. 

Ciekawi mnie czy propozycja jaką podałem ma szansę na wprowadzenie ? Twoje uwagi co do tego ? Głównie chciałbym się dowiedzieć czy mogę czekać na coś tak rozbudowanego czy to odpada.


 • 1


#125913 Points of interest

Napisane przez Skuzi w 04 czerwiec 2014 - 18:17


myślę, że osoby z większym stażem na ogam wiedzą co trzeba postawić by bunkier był naprawdę ciężki do zdobycia przez dłuższy czas.

 

[wymoderowano] - swoje żarty z administracji zachowaj dla siebie.

 

A tak poważnie, przepisanie sojuszy na nowo zajęło tutaj sporo czasu aby były pozbawione ponoć masy błędów. Nie wiem, nigdy się nie przyglądałem sojuszom. Twoja propozycja będzie wymagała dodatkowego grzebania w nich, nie wiem w jak dużym stopniu, ale wątpię aby admin się tego podjął. Jednak jakby twoja propozycja weszła w życie i członkowie sojuszu byliby ze sobą jakoś połączeni więcej niż tylko dzieloną stroną sojuszu, podglądu i czatu, to da nawet szersze pole do popisu na przyszłość przy interakcjach konkretnych akcji.

 

 

Osobiście chętnie bym zobaczył coś takiego, ale raczej nie za mego żywotu. 


 • 1


#125787 Fenris [TI] vs. nikon [IK] - 50.992%

Napisane przez Skuzi w 03 czerwiec 2014 - 11:31

Za moich czasów z farmienia było więcej złomu.


 • 1


#125568 Uniwersum 8 - 1 czerwca godzina 19:00

Napisane przez Skuzi w 28 maj 2014 - 21:26

Dużo kombinujecie z energią, ale w tym kierunku szczerze wątpię aby coś to zmieniło. Zwiększycie cenę poprzez podniesienie ceny budowy bądź poprzez zmniejszenie produkowanej energii, nic to nie da, będzie za drogie - czysty zysk dla potencjalnych agresorów, będzie opłacalne mniej lub bardziej - stawiamy raz jak teraz i z głowy. 

Jeżeli już taki straszny problem z energią to może uzależnić ją od temperatury i naszych elektrowni ? Przykład mojej wizji:

- Usuwamy elektrownie fuzyjną. ( Przecież nikt po wtajemniczeniu się w ten serwer tego nie używa)

- Elektrownia nie produkuje energii a daje jej tylko pojemność jak magazyny.

- Każdy poziom technologii energetycznej dodaje bonus do przechowywania energii 10%. (Czyli tak jak w badaniach bojowych)

- Każdy satelita produkuje produkuje pierwiastek z 1pkt energii + bonus z technologii. (Tutaj moglibyśmy jeszcze dodać jakiś bonus od temperatury)

- Satelity są niezniszczalne przez zwykłe ataki, jedynie przez RMP.

 

Teraz wytłumaczę dlaczego miałyby być niezniszczalne. Potraktujmy te satelity jako wiatraki produkujące energię jakich mamy aktualnie pełno w kraju, elektrownie byśmy rozbudowywali, aby zwiększyć pole do stawiania tych wiatraków. Dodatkowy bonus z tego rozwiązania - dobre farmy. Przecież na rozbudowanej planecie jak zniszczymy teraz satelity to będzie gorsza farma. Jeżeli naprawdę będziemy chcieli zniszczyć satelity wyślemy RMP, które są dość drogie i będą musiały przeciwstawić się przeciwrakietom. Przypuszczam, że do tego rozwiązania koszt sateltów jest odpowiedni, jednak trzeba jeszcze temperaturę uwzględnić.

 

Był mały edit na poprawki logistyczne.


 • 1


#123204 Zbędne badania - już nie.

Napisane przez Skuzi w 05 kwiecień 2014 - 18:57

Energetyczna zwiększająca energię z satelit ? Na satelity nic nie wydasz a masz energii pod dostatkiem. Jeśli już się uprzeć i na siłę coś jej wprowadzić to może im większa energetyczna tym większa szansa na zregenerowanie się satelit po ataku ? Z tą zmianą musiałby iść albo limit satelit do małej ilości albo wyłączenie złomu z nich.

Zmiany w technologii szpiegowskiej nie mogą być sztywne. 4 poziomy różnicy i już nie mogę nic zobaczyć. A co jak wyślę więcej sond ? Też lipa ? Ewentualnie szpiegowska mogłaby zmniejszać ryzyko zestrzelenia sond łącznie ze zmianą gdy sondy zostaną zestrzelone przysyłają tylko stan surowców.

 

Co do nadprzestrzennej - myślę, że to nie byłoby złe z tym, że robić osobny wzór dla statków korzystających z napędy nadprzestrzennego opłaca się ? Nie mam pojęcia czy zostałyby nawet z dużym pozytywnym odzewem graczy podjęte działania próbujące to wprowadzić. Wg mnie fajna opcja.

 

Laserowa, jonowa, plazmowa - zamiast resortów może bonus do statków i systemów obronnych tym się posługujących ? Bonus od technologii bojowej byłby pomnożony przez 0.1*Poziom technologii do zagospodarowania. Przy takich ilościach statków dużo by to dawało. Zmieni to liczenie siły statków, ale nie będzie trzeba przerabiać samego symulatora a tylko dodać wynik z tego do mocy statków posługujących się tymi technologiami.

 

Dobrze by było jakby te technologie były użyteczniejsze im wyższy poziom. Po co trzymać w grze rzeczy bezużyteczne ?

A biedny pocikola miesiąc czekał na odpowiedź, która nie równa z błotem jego propozycji. : D


 • 1


#116588 Odwolanie

Napisane przez Skuzi w 07 październik 2013 - 23:27

To czego fafik dokonał nie jest bug usingiem, nie opiera się to w żadnym stopniu na wykorzystywaniu błędów gry. Taka akcja została zrobiona poprzez wszystkie funkcje jakie daje gra, nie modyfikował tego na własny użytek. Po prostu tego używał. Nawet nic nie grzebał w pasku adresu, czy zmiennych jakie mają iść przez formularz. Jest to tylko i wyłącznie niedopatrzenie programisty co pisał skrypt. Programista nie wziął tego pod uwagę i teraz administrator zamierza karać za to kogoś innego na pokaz.

 

Popraw skrypt, zwróć flotę, skoro tak nie powinno się zdarzyć 'poszkodowanemu', przeproś obydwu panów i sprawa powinna być załatwiona. Przecież to nie oni strzelili gafę pisząc skrypt.


 • 4


#112510 Sklep - SMS - Zagranica

Napisane przez Skuzi w 04 lipiec 2013 - 00:02

Najprawdopodobniej nie da się wysłać smsa na nr, który obsługuje inną walutę. Śmiem twierdzić, że musisz mieć złotówki. Jednak jakby się dało to zostanie pobrana opłata roamingowa + koszt tego smsa po przeliczeniu wartości, ale nie liczyłbym na to.


 • 1


#111662 Rozmowa o U7 ?

Napisane przez Skuzi w 22 czerwiec 2013 - 14:24

Nikogo astaty nie dziwią, nikt się nie burzy. Czyżby deusx stracił wiarygodność przed startem nowego uniwersum ? Nikt nie wierzył w brak surowców za astaty ?


 • 1


#111554 Blokowanie slotów.

Napisane przez Skuzi w 21 czerwiec 2013 - 14:00

Pamiętam jak wysyłałem 20 razy recki w jednym parcie była tylko ich duża ilość a tak to po 1. Blokowałem całe pz i nie było możliwości podwędzenia złomu. To nie fair względem innych. Teraz nie ma możliwości rezerwowania sobie lotów i jest dobrze. Co do obrony floty, proponujesz tylko tylko ze względu na to, że w przyszłości będziesz chciał naprawić swój błąd bądź zagranie taktyczne przeciwnika. Tzn niszczenie moona jesteś na fali i blokowaniem slotów chciałbyś to uratować nie patrząc czy twój przeciwnik wyczekiwał kilka godzin na twój off i klikał w falangę jak głupi.


 • 1


#110029 Prędkość flot uniwersum 7

Napisane przez Skuzi w 01 czerwiec 2013 - 13:14

Nie ma to jak najpoważniejsze decyzje podejmować chwilę przed startem. Czy jeżeli dojdzie do zmniejszenia prędkości będą do niej dodane jakieś zmiany coś typu usunięcia robienia moona samemu sobie ? A może po prostu obniżamy na pałę po wyniku ankiety ? Jestem za obniżeniem prędkości, kilka razy już widziałem na sb chwyt taktyczny, szybkie i krótkie zagadanie na gg aby kolega mógł błyskawiczny atak puścić. Dawno to widziałem, ale dalej może byś skuteczne.


 • 1


#109813 Uniwersum 7 - 1 czerwca godzina 20:00

Napisane przez Skuzi w 30 maj 2013 - 14:31

Mi się zdaje, że problem leży również w pojemności magazynów. Jeśli mam każdą nową zasiedloną planetę klikać na początku 75x magazyny aby były na 25 poziomie to troche nudno. Są jeszcze kopalnie i inne budynki. Zajmij tak 20 planet, gdzie człowiek co siedzi ileś tam i ma zaparcie zrobi to wszystko w 1 dzień gdzie taki mało aktywny, ale jednak aktywny będzie kilka dni to robił, mimo, że niby stać go na to samo. Ogólnie są one strasznie nudne. Jakbyście dali rade w tym pogrzebać, zwiększyć pojemność wraz z ceną to byłoby przyjemniej. Żeby teraz nie było, że za mało miejsca będą zajmować na planetach to zawsze można konsekwentnie zmniejszyć ilość planet. Adminie zobacz jak moje konto na u4 się buduje, kilka dni klikania magazynów.


 • 1