Skocz do zawartości


Skuzi

Rejestracja: 10 lip 2010
Poza forum Ostatnio: dziś, 18:54
*****

Moje tematy

Testy sztucznej inteligencji

17 grudzień 2017 - 00:38

Przez lata obserwuję forum - ze względu na różnorodność okresową zachowań administratora jest to ciekawa strona do badań socjologicznych. Jednocześnie zauważyłem, że są tutaj dwa boty, które oszukały niemal wszystkich i są pewniakami do zdania testu Turinga. Mianowicie KarolRadom i Nebu. Czy przez te wszystkie lata ktoś z Was zauważył u nich jakieś emocje? Szablonowe formułki i nie wyłapywanie sensu wielu zdań pisanych do nich. Dopiero po powtarzaniu tego w postach algorytm ogarnia, że ciągle tłumaczone jest to samo i wprowadza autokorektę. Jednocześnie ich osobowość, zainteresowania jak i kompetencje wydają się identyczne. Kogokolwiek są dziełem odwalił kawał dobrej roboty - gratuluję. Zapraszam osoby postronne do skomentowania, czy tylko ja od lat odnoszę takie wrażenie.


Księżyc

29 sierpień 2017 - 20:23

Najbardziej strategiczny element dający ogromne możliwości z jednocześnie nic nieznaczącym kosztem i niezbyt wygórowanym czasem potrzebnym do rozbudowy.

Proponuję zmniejszenie szansy procent na uzyskanie księżyca 100kk razy. Byłem bardziej przychylny na początku 10kk jednak uznałem, że księżyca nie powinno się kupować. 80kkk LM na 20% to dalej jest do kupienia. Jeśli obliczenia pamięciowe mnie nie mylą to za próbę na 20% potrzeba wydać 320bln surowców (240bln metalu 80bln krysztalu liczac na 80kkk LM). 

 

Motywacja:

- Nie łapanie na start nowych na falangę, sami się nauczą wysyłać fsy.

- Profesjonalni gracze będą nagradzani za aktywność(Chodzi o wyłapywanie i niszczenie flot) a nie za grę w godzinach innych jak inny gracz o podobnych umiejętnościach i niszczenie księżyców.

 

Przy takiej zmianie każdy księżyc miałby z automatu 9900 poprzez skrypt i niszczenie według mnie byłoby adekwatne do kosztów. Nawet nie byłoby sensu wymyślać nowego wzoru tworzenia/niszczenia i wciskać rozmiarów księżyców, taki sam poziom trudności uważam, że obecny byłby do przyjęcia. W danych nt. księżyców można by usunąć jego rozmiar i tyle.

 

Przy takim stopniu trudności niszczenia księżyców proponuję dodatkowo usunąć fabrykę robotów na księżycu a teleporter na 1 poziomie umożliwiałby teleport raz na 24h i każdy jego następny poziom zmniejszałby aktualny czas o połowę. Jestem pewny, że czas na rozbudowę księżyca się znajdzie przy tak zaproponowanych warunkach a nie powinien jak do tej pory zaraz po powstaniu być tak super użyteczny.

 

Btw, spodziewam się 100% odpowiedzi negatywnie nastawionych.

 

@Edycja, faktycznie nie jasno się wypowiedziałem, przepraszam.

 

 

 

Czyli ma to za zadanie utrudnić nowym graczom ochronę swoich flot, celem nauczenia ich fs'ów rozumiem (według twojego rozumowania)?

Jeśli umieją chronić swoje floty właśnie księżycem to jedynym utrudnieniem będzie przeprowadzenie misji atakuj z planety. Widoczne falangą tylko na planecie atakowanego. Jednak ten księżyc będzie bardzo ciężko osiągalny dla każdego, z tego względu jedynie pozostawienie ich na planecie bądź wyliczenie z misji atakuj. Pozostawiania na planecie tak jak na księżycu zawsze może spaść. Przez długi czas tylko wyliczenie z atakuj będzie możliwością złapania takiej floty a przy takim tricku i księżyc by nie pomógł. 

 

Cięższe zdobycie księżyca to właśnie bardziej ochrona dla nowych. Osobiście śmiem wątpić, żeby osoba, która dysponowała taką ilością statków i powstał z nich księżyc z szansą jedynie 20% max będzie się uganiać za statkami początkujących.

 

Aktualnie powątpiewam, żeby ktoś klikał małe floty i wyliczał bez użycia wspomagacza. Duże pewnie też tak na razie chodziły, jednak zakładając utopijne usunięcie handlarza ryzyko bota zamiast własnoręcznego klikania spadłoby o osoby, którym naprawdę zależy na koncie, które biorąc pod uwagę posiadanie księżyca byłoby super rozwinięte. Chyba, że kupił konto a nie poświęcił swojego czasu. Z brakiem handlarza jak wiemy surowce z flot to dobry kąsek do rozbudowy, nie to co deuter. Dlatego klikanie sporych flot mogłoby się opłacać zapalonym graczom poświęcenie nawet paru godzin zamiast odpalenia bota.

 

Mam nadzieję, że rozjaśniłem.