Skocz do zawartości


Andragon

Rejestracja: 02 gru 2014
Poza forum Ostatnio: 09 cze 2019 01:22
-----

#146624 Ekspedycje - zmiana wzoru losowania

Napisane przez Andragon w 10 maj 2018 - 12:12

Paranoja jak paranoja. Raczej błędne koło i równia pochyła. Droższe pakiety (teoretycznie wyrównanie strat) = mniej nowych graczy. Zmiany w ekspedycjach = mniej starych graczy. Mniej graczy to mniejsze wpływy. Mniejsze wpływy to wg powyższej logiki podwyższenie cen. I znowu spadek graczy.
 
Ech... podstawy ekonomi się kłaniają i proste zasady między popytem i podażą. Jak tak dalej pójdzie to w pewnym momencie wpływy osiągną 0 (słownie ZERO).
 
Stworzenie gry bez dalszego jej rozwijania to cofanie się. Żaden serwer nie utrzymał się długo licząc tylko kasę, podnosząc ceny ,a nie dając nic w zamian. 
Rynek nie znosi pustki i za chwilę pojawi się serwer oferujący więcej za mniej. Osobiście grałem na dwóch które w ten sposób padły.
 
Gra to nie polityka, gdzie demagogią da się nadrobić braki i niekompetencję, a gracze to nie "ciemny lud, który wszystko kupi".


Masz absulutną rację, szkoda że osobom odpowiedzialnym za prowadzenie ukochanej gry do głowy nie docierają chociazby pomysły graczy - wystarczy przejrzeć dział do tego odpowiedni...mnóstwo ciekawych pomysłów ale prawie zaden nie wzięty chociazby pod głosowanie...reklama której brak to kolejna sprawa - nie oszukujmy sie - wydaje mi sie ze osoby odpowiedzialne poprostu znudziły sie tematem ogam i tyle...szkoda
  • 1


#145908 PROŚBA O 1 %

Napisane przez Andragon w 14 marzec 2018 - 21:15

Czołem 🙂
Jesli będziesz wypełniać PIT to bardzo bardzo prosze o 1% na leczenie mojej córeczki 🙂

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904


W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
30793 Czaplińska Marianna
marianna.jpg
Bardzo dziękujemy w imieniu swoim, małżonki oraz oczywiście naszej Mani 🙂
  • 1


#136281 KapitanBiegunka [Ryje] vs sopelma [SekcjaWu] 1.192.906.181%

Napisane przez Andragon w 05 kwiecień 2015 - 23:29

Szperki, nie ma sie czym chwalić, Niemka czego gratulować, wlot na minus, ale......"..zabawa jest no to jest impreza :)
Przypominam wszystkim, bez względu czy dla zysku, czy z pomocą kasy, wszyscy jesteśmy tu dla zabawy :)
  • 1


#134824 Tryt - brak ograniczeń

Napisane przez Andragon w 22 luty 2015 - 14:41

Trochę odświeżę temat.......
Wnoszę o całkowite zniesienie zasady wzrostu kosztów trytu o 50% za każde skrócenie.
Czyż nie prościej byłoby pozostawić ceny niezmienne?
Posłużę sie tutaj przykładem...
Zniesienie tej zasady zaowocuje zwiększeniem handlu, podniesieniem cen trytu oraz przyniesie korzyść graczom słabszym jak i silnym? Dlaczego?
Już wyjaśniam.
Gracz X z top 10, badania ma tak rozwinięte ze rozwój na kolejny poziom trwałby długo oraz kosztowałby przy skracaniu trytem horrendalne kwoty....wiec taki gracz nie jest zainteresowany zakupem trytu od słabszych graczy, wrecz przeciwnie, stara sie sprzedać ten ktory zalega u niego a którego nie wykorzysta bo mu sie to nie opłaca - prawo rynku- cena spada duzo osób chce pozbyć sie już nieprzydatnego trytu, nie ma popytu ceny spadają, sprzedawcy niezarabiają.

I teraz przeanalizujmy scenariusz ze zniesionym zwiększaniem, ergo, skrócenie badania o 10 dni kosztuje 150.000 trytu zawsze.
Gracze silni z pełnymi bankami orientują sie ze w ich zasięgu są wyższe poziomy badań, następuje zwrot w kierunku zakupowania potrzebnych i przede wszystkim " osiągalnych technicznie ilości" trytu.
Gracze słabsi którzy zbierają tryt stają przed wyborem. Zużyć zebrany tryt na badania ktore w drastyczny sposob nie wpłyną na ich stan faktyczny w grze czy moze sprzedac, bogacąc sie i inwestować zebrany deuter we flote eko etc.
Dzieki poczynionym zmianom cena trytu zacznie rosnąć, opcja sprzedaży trytu zacznie byc opłacalna dla słabszych i mniej rozwiniętych graczy a zwiekszona ilosc deuteru wpłynie przyspieszająco na ich rozwój. Z kolei dla topowych graczy zmiana przyniesie przede wszystkim nowe cele dotąd poza granicą opłacalności.
O dziwo dochodzimy do wniosku ze zmiana ta przyniesie korzyści każdemu. I słabszym i silnym. Dzieki temu pojawia sie chociażby handlarze trytu którzy bedą polowali na aukcjach oraz bedą starali sie uzyskać wyższa cenę od graczy topowych którym znowu tryt zacznie byc potrzebny....bo surowców w bankach to oni maja ze no ho :)

Cały pomysł przeanalizowałem razem z żoną która jest po ekonomii, biedna musiała słuchać o ogam aby zrozumieć najpierw po co tryt co to deuter itp :)

Tak jak w ekonomii obniżenie stop procentowych wpływa korzystnie na kredytobiorców oraz ludzi juz posiadających kredyty tak i u nas uwolnienie ograniczeń trytu spowoduje zwiększenie atrakcyjności

Podsumowując....prognozy są bardzo dobre :)
Prosze o wypowiedzenie sie tych ZA i tych PRZECIW :)
  • 1